Brak meczu

Kraj: Polska

Miasto: Baczyna

Informacje o klubie:

Ludowy Zespół Sportowy Baczyna powstał w 1963r. Pierwszym Prezesem był Pan Józef Kania. Zespół Sportowy z Baczyny uczestniczył w różnych rozgrywkach organizowanych na terenie województwa przez Zrzeszenie Ludowe Zespołów Sportowych w Gorzowie Wlkp.

Rok 1988 to rok przełomowy dla piłki nożnej w Baczynie. Zespół zyskał sponsora - Przedsiębiorstwo Wielofunkcyjne "TOR-BUD" . Prezesem zespołu Sportowego został właściciel Firmy - Stanisław Owsianik.

W roku 1989 Prezes Zespołu Sportowego nawiązał współpracę z Klubem przygranicznym "TRAKTOR WELLMITZ" . Współpraca trwała 10 lat.  W międzyczasie zostało wybudowane nowe boisko z nawierzchnią trawiastą wraz z zapleczem sportowym.

W roku 1999 Zespół z Baczyny został zarejestrowany w Sądzie Okręgowym - Wydział I Cywilny w rejestrze Stowarzyszeń Kultury Fizycznej i przyjął nazwę KLUB SPORTOWY "TOR-BUD" BACZYNA.

W roku 2003 Klub Sportowy "TOR-BUD" BACZYNA został zarejestrowany w Krajowym Rejestrze Sądowym w Zielonej Górze jako Stowarzyszenie Kultury Fizycznej.

W sezonie 2007/2008 drużyna seniorów zakończyła rozgrywki na I miejscu w tabeli klasy "A" czym awansowali do klasy Okręgowej.

Sport w Baczynie odgrywa doniosłą i integralną rolę w życiu mieszkańców wsi.

Cześć, Nieznajomy!
[Zaloguj się] lub [Załóż konto]

Możesz także zalogować się przez Facebooka:

Ostatnie komentarze